A Kopp Békéscsabai Atlétikai Club hétvégi hírei

A Kopp Békéscsabai Atlétikai Club hétvégi hírei:

1. Gregor és Bogdán Szuperliga győzelmei Debrecenben Serdülő – Ifjúsági és Junior Liga győzelmek- válogatottság

A hétvégén rendezték meg Debrecenben a Kelet Kupa Atlétikai Versenyt, ami egyben Szuperliga és Korosztályos Liga sorozat állomásai voltak.

Gregor László 3000 m akadályfutásban fölényesen utasította maga mögé a mezőnyt, 8:46,68–as, élete második legjobb idejével nyert, sajnos nem volt igazi ellenfele, mert akkor jobb időre is lehetett volna képes. Erre esélye talán két hét múlva Finnországban lesz, ahol egy rangos nemzetközi versenyen indul akadályfutásban.

Bogdán Annabella gerelyhajítónk nagy versenyt vívott, 4. sorozatig vezetett, az 5.-ben Szilágyi Réka törökszentmiklósi versenyző állt jobb pozícióban, de Bella az utolsó sorozatban kiválóan koncentrált és egy métert javítva, 55,57 m-re szállt a gerely a kezéből, így megnyerte a versenyt, s szuper Liga győztes lett.

Korosztályos liga győzelmeink is értékesek voltak:

Apáti Bence serdülőnk 1500 m-en fölényes magabiztos győzelmet aratva gyűjtötte be az első helyet.

Az Ifjúsági 800 m-es ligagyőzelmet Kis Lajos középtávfutónk érte el. A felnőtt mezőnyben futva 1:55,48-as hatalmas egyéni csúccsal ért célba, így befutotta magát a jövő heti Ifjúsági válogatottba, Csehországba.

Novák Natália szintén 800 m-es felnőtt mezőnybe futva nyerte a junior liga versenyt.

Kiváló eredményt és egyéni csúcsot futott Kovács Miklós 200 m-en (21,2) és lett a Szuper Ligában 2. helyezett, de egyéni csúccsal büszkélkedhet Szabó Áron ifjúsági korú versenyzőnk is 2000 m-es akadályfutásban (6:26), ő harmadik lett.

Eredmények:

Szuperliga:     - 3000 m akadály    Gregor László          I. hely    8:46,68

                     - Gerelyhajítás        Bogdán Annabella    I. hely    55,57 m

                     - 800 m                   Novák Natália        V. hely    2:14,72

                     - 200 m                   Kovács Miklós        II. hely    21,2

                     - 1500 m                 Tábor Miklós          V. hely    4:00,33

Junior Liga:    - 800 m                Novák Natália         I. hely    2:14,72

                      - 1500 m              Diószegi Dávid       II. hely    4:12,02

Ifjúsági Liga:   - 800 m               Kis Lajos                I. hely    1:55,48

                      - 2000 m akadály  Szabó Áron           III. hely    6:26,81

Serdülő Liga:   - 1500 m              Apáti Bence            I. hely    4:19,29

2. Márton Anita Gyémánt Liga sorozatban összesítésben a 3. helyen: Anita a Diamond Leauge sorozat újabb állomásán Birminghamben 4. helyezést ért el, amivel még mindig összesítésben a 3. helyen áll a Világ legnagyobb sorozatában.

3. Ma, hétfőn fut Baji Balázs versenyzőnk Prágában, akitől szintén szép eredményt várunk az EB és Riói felkészülés keretében – Így elmondhatjuk csodaszép hétvégéje volt a klubunk versenyzőinek. - összegezte a Tóth Sándor, a Kopp Békéscsabai Atlétikai Club ügyvezető igazgatója.

Galléria

Új hozzászólás