Szebegyinszki Richárd

Egész éves versenysorozat Döntőjét rendezték meg a hétvégén Budapesten az Ifjúsági és Junior korosztály részére.

Versenyzőink kitűnően szerepeltek, nagyon sok értékes győzelmet és helyezéseket szereztek, amivel ismét öregbítették klubunk és városunk hírnevét.

A nagy hőségben a futószámokban többnyire taktikai verseny volt. Vasárnap a csapat Budapestre menet a mikrobuszban együtt izgulta át, és élvezte végig – s örülhetett a csapat Baji Balázs versenyzőnk nagyszerű győzelmének.

Értékes eredményeink:

Junior Liga Döntő

Világversenyek előtt a békéscsabai atléták

Junior Ebre indul a 40 fős magyar válogatott- közöttük 3 békéscsabai atléta 2017.07.20-23- án Grossetoban megrendezésre kerülő U20 Európa-bajnokságra kivívta 3 békéscsabai atléta is kivívta az indulási jogot.

Novák Natália 1500 m-en edzője: Tóth Sándor

Szebegyinszki Richárd diszkoszvetésben edzője: Kurucsó Péter

Pavuk Tíra 3000 m akadályfutásban edzője: Urbanikné Rosza Mria

EYOF csapatban Apáti Bence atléta i

1500 m-en áll rajthoz a Győrben megrendezésre kerülő EYOF-on Apáti Bence ifjúsági atlétánk. Bence 07.24-én és 26-én lép pályára.

Mesterhármas Germán Tibor újonc gyaloglói révén

Serdülő és Újonc Országos Bajnokság

Tatabánya, 2017.07.08.-09.

Versenyzőink az Országos Bajnokságon elért helyezéseik és eredményeik alapján meghívást kaptak a július 06-i SVK-HUN- CZE-SLO  nemzetek közötti U20 válogatott viadalra Trnavába. (SLO).

A Kopp Békéscsabai Atlétikai Club versenyzői a válogatottban az alábbi számokban erősítik a magyar csapatot: Novák Natália 1500 m-en, Pavuk Tíra 3000 m akadályfutásban, Diószegi Dávid 5000 m-en, Szebegyinszki Richárd diszkoszvetésben.

Diószegi Dávid Országos Bajnoki címe és 4 érem fémjelzi a hétvégi OB-t.

Diószegi Dávid duplázott, hiszen a csodálatos, kemény 5000 m-es győzelmét megelőzte az Országos Tanulmányi versenyen (földmérő és térinformatikai technikus) elért harmadik helye.

A bajnokságon még szép siker volt Novák Natália 2 ezüst érme és egyéni csúcsa 800 m-en, kevés hiányzott ahhoz, hogy meglepje a nemzetközileg is elismert Dombóvári Tóth Lilit. Kicsit többet vártunk Szebegyinszki Ricsitől és Pavuk Tírától, de Ricsit meglepte a kavargó szél és így nem tudta felfektetni a szélre a diszkoszát.

Ugyanakkor a több jó helyezéssel elégedettek lehetünk!

Barban, az edzőtábor utolsó napján versenyen mérhette le Szebegyinszki Richárd válogatott diszkoszvetőnk a 2 heti kemény munkáját.

Nagy mezőny gyűlt össze, ahol diszkoszvetésben hatalmas egyéni csúccsal, klubunkból másodikként érte el az Olaszországi Grosetoban megrendezésre kerülő Junior EB-re a kvalifikációs szintet 56,97 m-es (1,75 kg-os szerrel), eredményével Kurucsó Péter kiváló dobója. Az eredmény értékét bizonyítja, hogy a magyar kvalifikációs szint 55 m, míg az EAAf szint 54 m.

Ricsi súlylökésben is rajthoz állt, harmadik helyezése diszkoszvető létére megsüvegelendő, hiszen itt is egyéni csúcs született, 15,21m-el,- nyilatkozta Eperjesi László edző, hiszen a két atléta, Ricsi és Anita együtt edzőtáboroztak kinn.

A Kopp Békéscsabai Atlétikai Club junior dobója, Szebegyinszki Richárd Szombathelyen gyűjtött be egy újabb aranyérmet.

A Kopp Békéscsabai Atlétikai Club versenyzője, Szebegyinszki Richárd szép győzelmet aratott a Junior és Ifjúsági Téli Dobó Bajnokságon, Szombathelyen, annak ellenére, hogy az időjárás miatt versenyzőink nem tudtak technikai edzéseket végezni. Edzője: Kurucsó Péter.

A Ricsi megközelítette első versenyén a Junior Európa-bajnoki kiküldetési szintet (55 m).

Eredmények:

1. Szebegyinszki Richárd junior diszkoszvetés 1,75 kg 53.72
7. Keresztesi Kristóf junior diszkoszvetés 1, 75 kg 39.85

A 2015-ös évben szebbnél szebb sportsikereknek örülhettünk Békéscsabán. A teljesség igénye nélkül most tekintsünk vissza a legszebb pillanatokra.

A Békéscsabai Atlétikai Club 2015-ös éve fantasztikusra sikerült. Márton Anita fedett pályás Európa-bajnokságon elért aranyérme minden idők legjobb békéscsabai atlétikai eredménye lett, és a világbajnokságok történetében sem végzett még békéscsabai atléta a legjobb 4 között. Már idén megváltotta a riói olimpiára a repülőjegyét, rajta kívül még Baji Balázs gátfutónak sikerült. Mindemellett az utánpótlás is kiemelkedően teljesített: ketten is korosztályos Európa-bajnokságon vehettek részt, s született egy ifjúsági világbajnoki 5. helyezés is Szebegyinszki Richárd révén.