kézilabda

Békéscsaba női kézilabda csapata a magyar női NB I-es bajnokságban tíz forduló után az utolsó helyen áll. A csapat helyzete korántsem tükrözi a korábbi években mutatott formát és lehetséges, hogy a bizonyításra már csak az NB I B csoportjában lesz lehetősége a viharsarki egyesületnek.

10 mérkőzés, 0 pont. Sajnálatos módon ezzel a statisztikával áll jelenleg a kiesést jelentő, utolsó helyen Békéscsaba női kézilabda csapata a magyar női NB I-es bajnokságban. Legutóbbi mérkőzésén Budapesten a Vasas otthonában kiesési rangadót rendeztek, azonban a pontszerzés ez alkalomkor sem sikerült.

Az előző szezonban a 10. helyen végző gárdát a nyári szünetben nem igazán sikerült egyben tartani és a távozó kulcsemberek helyét egy-két kivételtől eltekintve, felnőtt szinten kevés rutinnal rendelkező, tapasztalatlan fiatalok vették át.

Természetesen még a szezon második fele hátra van és amennyiben az említett hibákat maguk mögött tudják hagyni a lila-fehérek, úgy lehet esély a bent maradásra.

Megnyitotta kapuit a játékosok, sportolók és a diákok előtt a Békéscsabai Evangélikus Sportcsarnok. A csarnok első vázlata és a megnyitó között közel 20 év telt el, de megérte a várakozást, mivel számos sportesemény otthonául szolgál majd az épület.

A tornacsarnok hatalmas térrel és a legmodernebb felszereltséggel rendelkezik, így teljes mértékben kielégíti a helyi evangélikus gimnázium igényeit.

A felszentelést és az ünnepi megnyitót követően a délutáni órákban az EUbility Group – Békéscsabai Előre Női Kézilabda SE bemutató mérkőzését tekinthették meg az érdeklődők.

A Békés Drén KC is csatlakozott azok népes táborába, akik adománnyal segítették a Viharsarki Koraszülött Mentő Alapítványt célja elérésében. A szombat esti Lajosmizse elleni mérkőzés előtt adott át a klub ügyvezetője egy 150 000 Forintos támogatást az alapítványnak, emellett egy gyűjtődobozban további felajánlásokat is vártak.

A békési kézilabda klubnak nem ez az első jótékonysági akciója - minden évben segít egy-egy szervezetet, egyesületet vagy alapítványt.

A 150 000 forint és a gyűjtődoboz mellett a békési győzelemmel zárult mérkőzés jegybevételét is felajánlotta a klub, így az alapítvány pontosan 285.500 forinttal került közelebb céljához.

Keleti csúcsrangadó a női kézilabda NB1-ben. Lehet, hogy már a mérkőzés előtt sok minden eldőlt, már ami a rájátszást illeti, mégis az év egyik leginkább várt mérkőzését hozta a szombat esti derbi.

Évtizedek óta mindig is nagy izgalommal várt összecsapás a kelet-magyarországi rangadó, a Békéscsaba–Debrecen meccs. A meccset a békéscsabaiak kezdték jobban a mérkőzés első felében folyamatosan tartotta kettő-négygólos előnyét a pályaválasztó, amihez az is hozzájárult, hogy Terenyi Bianka számos hajdúsági lövést hárított.

Húszpercnyi játék után a Debrecen ritmust váltott, jó néhány elfutásos gólt értek el.

Egy nagyon szoros mérkőzés volt ahol hol a hazaiak hol a vendég csapat vette át a vezetést. Városunk csapata nagyon szép játékkal kerekedett a vendégek fölé azonban nem tartott végig az öröm. A második félidő közepe fele a Hajdúságiak átvették a vezetést és 1-2 gólos előnyüket szépen tartották, amíg a csabai lányok sorra hibáztak a támadásban és a védekezésükben egyaránt.

A női kézilabda NB I szombati mérkőzésén jó második félidei játékának köszönhetően diadalmaskodott a Békéscsaba a Mosonmagyaróvár ellen.

Két 6 pontos együttes csapott össze a 10. forduló mérkőzésén a Városi Sportcsarnokban, ahol Szögi Tímea és Walfisch Mercédesz góljai lendítették meg a csabaiak szekerét az összecspás elején, azonban a másik oldalon Tóth Gabriella remekelt. A válogatott irányítója 15 percig megállíthatatlan volt, hiszen csapata első hat gólját ő szerezte, a félidőben nyolcnál állt meg. Időközben a Sipekit váltó Terenyi egy hetes mellett több átlövést is védett, míg a támadóoldalon megoszlottak a terhek, így az első játékrész végére 14-12-es hazai előnyt mutatott az eredményjelző.

Az 1. kalapból sorsolták a Békés megyei együttest a legjobb 32 között.

Az orosházi kézisek a hétvégén másodszor is legyőzték a belga Hubo Initia Hasselt együttesét, így kettős sikerrel jutottak a következő körbe. Itt már a csoportkörbe kerülés lesz a tét az NB I-es gárdának. A három, még talpon lévő magyar együttes közül csak az Orosháza került az első kalapba. A sorsolás végül a dán Skjern Handball csapatát sodorta Buday Dánielék útjába.

A két gárda november 22-én vagy 23-án csap össze először az északi országban, majd a visszavágóra egy héttel később kerül sor. A bécsi sorsoláson emellett kiderült, hogy a Balatonfüred az osztrák Alpla HC Hard, a Tatabánya pedig az orosz Szentpétervár testén keresztül juthat a legjobb 16 közé.

A hétközi Fehérvár elleni siker után az MTK-t is legyőzték csabai kézis lányok a Városi Sportcsarnokban.

Lassan lendültek bele a csapatok a gólszerzésbe, hiszen a 9. percben még csak 3 találatot jegyezhettek a játékosok. Ezután két fővárosi találat született, így 3-2-nél először, az első félidőben utoljára az MTK-nál volt az előny. Az első 30 percben többnyire a hazaiak vezettek, de több technikai hiba miatt nem sikerült meglógnia riválistól. A játékrész utolsó 10 perce aztán fordulatosra sikeredett, ugyanis a 25. minutumban már 12-8-ra ment a Csaba. A budapestiek azonban jól hajráztak, így 12-11-gyel fordultak az együttesek.