Pavuk Tíra

Spiriev Attila MASZ sportigazgató kihírdette az U 18-as EB válogatott keretét

A Győrben, július 5-8. között megrendezendő U18 (Ifjúsági) Európa-bajnokságra a válogatási időszak a korosztályos országos bajnoksággal majdnem teljesen befejeződött. Csak néhány számban maradtak még kérdőjelek.

Egyéni számokban országonként két olyan atléta indítására van lehetőség, akik az adott számban elérték az EAA által előírt nevezési szintet. Ahogy azt Lengyák György Utánpótlás referens az érintett edzőknek a szezon előtt elküldte, a válogatáshoz a versenyeket három kategóriába soroltuk, ez egyúttal a fontossági sorrend is:U18 országos bajnokság, U18 válogatott viadal -

Ifjúsági Liga versenyek

Az Ifjúsági Európa bajnokságon résztvevő atléták között:

A 2 atlétánk is az indulók között:

Két értékes dobogós helyezés a Junior 10km Országúti OB-n a hétvégén

Már évek óta Szombathely ad otthont a 10 km-es utcai futó Országos Bajnokságnak. A Kopp Békéscsabai Atlétikai Club versenyzői a junior korosztályban álltak rajthoz. Remek futó időjárás, kiváló körülmények és nagyon jól futható versenypálya várta az atlétáinkat. Diószegi Dávid a versenyt az első harmadában el akarta dönteni magának, sajnos a túl erős kezdés visszaütött, de így is a szép ezüstérmet szerezte meg.
Pavuk Tíra az átmeneti időszakban elfogadhatóan futott, és bronzérmes helyezést ért el.

Eredmények:

2. Diószegi Dávid 10km 33.40
3. Pavuk Tíra 10km 36.30

Remekül mutatkozott be az USA-ban Novák Natália, válogatott középtávfutónk a hétvégén

Egész éves versenysorozat Döntőjét rendezték meg a hétvégén Budapesten az Ifjúsági és Junior korosztály részére.

Versenyzőink kitűnően szerepeltek, nagyon sok értékes győzelmet és helyezéseket szereztek, amivel ismét öregbítették klubunk és városunk hírnevét.

A nagy hőségben a futószámokban többnyire taktikai verseny volt. Vasárnap a csapat Budapestre menet a mikrobuszban együtt izgulta át, és élvezte végig – s örülhetett a csapat Baji Balázs versenyzőnk nagyszerű győzelmének.

Értékes eredményeink:

Junior Liga Döntő

Világversenyek előtt a békéscsabai atléták

Junior Ebre indul a 40 fős magyar válogatott- közöttük 3 békéscsabai atléta 2017.07.20-23- án Grossetoban megrendezésre kerülő U20 Európa-bajnokságra kivívta 3 békéscsabai atléta is kivívta az indulási jogot.

Novák Natália 1500 m-en edzője: Tóth Sándor

Szebegyinszki Richárd diszkoszvetésben edzője: Kurucsó Péter

Pavuk Tíra 3000 m akadályfutásban edzője: Urbanikné Rosza Mria

EYOF csapatban Apáti Bence atléta i

1500 m-en áll rajthoz a Győrben megrendezésre kerülő EYOF-on Apáti Bence ifjúsági atlétánk. Bence 07.24-én és 26-én lép pályára.

Mesterhármas Germán Tibor újonc gyaloglói révén

Serdülő és Újonc Országos Bajnokság

Tatabánya, 2017.07.08.-09.

Versenyzőink az Országos Bajnokságon elért helyezéseik és eredményeik alapján meghívást kaptak a július 06-i SVK-HUN- CZE-SLO  nemzetek közötti U20 válogatott viadalra Trnavába. (SLO).

A Kopp Békéscsabai Atlétikai Club versenyzői a válogatottban az alábbi számokban erősítik a magyar csapatot: Novák Natália 1500 m-en, Pavuk Tíra 3000 m akadályfutásban, Diószegi Dávid 5000 m-en, Szebegyinszki Richárd diszkoszvetésben.