Sport

Július második hétvégéjén újabb komoly hagyományokkal rendelkező viadal került megrendezésre Veszprémben a 61. Nemzetközi Atlétikai Balaton Bajnokságon.

Tóth Sándor mester így számolt be versenyzői teljesítményeiről:

A Kopp Békéscsabai Atlétikai Club sokszoros országos bajnoka, Gregor László 3000 m akadályfutásban remek eredménnyel győzött.

Szabó Ádám ifjúsági versenyzőnk jó taktikával, egyéni legjobbjával szerezte meg az ezüstérmet.

Bogdán Annabellának igazán nem voltak jó dobásai az erős szembeszélben, de a bronzérem dicsérendő, ahogy Diószegi Dávidnak is.

A németországi július 22-26-i Hallássérültek Európa Bajnokságára készülő Mihály Réka remek egyéni csúcsot futott. Futamában az utolsó 300 m-en az élre állt. talán kicsit hamar, s így másodikként futott be a célba.

Magyarország, Csehország, Szlovákia és Szlovénia U20 csapatai mérkőztek meg egymással Győrben vasárnap, a korosztály nagy hagyományokkal rendelkező válogatott viadalán.

A Kopp Békéscsabai Atlétikai Clubból 2 juniorunk kapott meghívást a válogatottba.

A fiatalok megmérettetésén több kiemelendő eredmény is született.

A 4x4 00 m kvartettje bronzérmesként ért célba, a váltó egyik legerősebb tagja Steigerwald Ernő versenyzőnk( edzője: Adorján László ) kiváló futása is hozzájárult, hogy jó időeredményt, 3:17,61-t ért el a válogatott.

Apáti Bence 1500 m-en állt rajthoz, jó időeredményre törekedett, s 800 m-ig Ő diktálta a tempót, ami később megbosszulta magát, s így 4:06,14 időeredménnyel az 5. helyre volt elegendő a futása- nyilatkozta Tóth Sándor edző.

Az 1974-es békéscsabai labdarúgócsapat tagjait köszöntötték a megyeszékhelyen, ugyanis most volt a 45. évfordulója annak, hogy az egyesület kiharcolta történetének első NBI-es feljutását.

A Békéscsabán élő focirajongók szinte mindegyike hallott már a legendás békéscsabai aranygenerációról, amely 1974. június 16-án vívta ki először a feljutást a legmagasabb osztályba és kisebb megszakításokkal évtizedekig a legmagasabb szinten játszott ott. Olyan labdarúgók szerepeltek kiválóan a publikum előtt, mint a remek irányító, Pásztor József vagy a kőkemény bekk, Láza János. A csapat tagjait a Fiume Hotelben köszöntötték a városvezetők. Ez egy kifejezetten fontos helyszín volt 1974 június idusán, hiszen a feljutás kiharcolásáért vívott mérkőzés közvetítését több mint 10 ezren hallgatták rádión a Fiume előtt.

22. alakalommal rendezték meg Békéscsabán a streetball bajnokságot. Az egész napos program nem csak a felnőttek számára lehetett érdekes, hiszen a szervezők különböző sorversenyekkel és játékos feladatokkal is színesítették az rendezvényt.

1998-ban rendezték meg először a Békéscsabai Streetball Kupát. Mint miniden évben is a legfiatalabbaktól egészen a középkorúakig mindenki megtalálta a számára megfelelő kosárlabdához szorosan kötődő kikapcsolódást.

A streetballon a szabályok szerint két 3 fős csapat mérkőzik meg egymással és mind a két csapat ugyanabba a gyűrűbe próbál beletalálni. Ahhoz, hogy egy csapat érvényes kosarat tudjon elérni, legalább ketten kell, hogy a csapatból érintsék a labdát. Pontszerzés után a védekező csapatot illeti a labda. Az utcai kosárlabda úgy, mint a hagyományos játék, az Egyesült Államokból indult és mára szinte az egész világon játsszák.

A Magyar Úszó Szövetség és a Békéscsabai Előre Úszó Klub rendezésében negyedik alkalommal tartották meg a Nyíltvízi Úszás Országos Medencés Bajnokságot Békéscsabán, az Árpád fürdőben.

Május 2-a és 4-e között rendezték meg a békéscsabai Árpád fürdőben a negyedik nyíltvízi úszás országos medencés bajnokságot. A három napos rendezvény első napján az  U18-19-es korosztály állt a rajtkőre, őket követték az utánpótlás korúak, majd a verseny zárónapján az U14-15 és az U16-17 felnőtt mezőnyből kerültek ki a dobogósok.

Az ország 36 egyesületéből több, mint 300 versenyző érkezett, akiknek szabad ég alatt kellett teljesíteni a távokat. Ehhez a szeles időjárás nem mindenki szerint volt kedvező.

A bajnokságra a versenyzők az idejük nagy részét  felkészüléssel töltötték, ezzel is elősegítve, hogy a megmérettetésen a legjobb formájukat tudják hozni.

Kiváló eredményeket értek el a Békés megyei sportolók az idei Speciális Olimpián, amelyet Abu Dhabiban és Dubajban rendeztek meg március közepén. Tudósításunkban a helyi sportolók mesélnek az ott szerzett tapasztalataikról.

Rendkívüli eredményeket értek el az idei speciális olimpián a Békés megyei sportolók. A nagyszabású sportrendezvényt ezúttal Abu Dhabiban és Dubajban rendezték meg. Békéscsabáról két versenyző indult. Vizsnyai Dávid továbbra is a világ egyik legjobb speciális pingpongozója, hiszen megvédte olimpiai bajnoki címét.

Dávid leiskolázta a mezőnyt és simán szerezte meg az újabb olimpiai bajnoki címet. Edzője szerint a kiemelkedő tehetsége mellett ez azért sikerülhetett, mert rendkívüli mennyiségű edzésmunkát végez.

A speciális olimpián a másik békéscsabai sportoló Lehoczki János erőemelő volt, aki guggolásban, fekvenyomásban, felhúzásban és összetettben is új egyéni csúccsal szerezte meg az ezüstérmet.

Idén ismét elindult és újra körbefutja a megyét Tóth László futónagykövet. A Megyefutás alkalmával útja rengeteg Békés megyei települést érint és a 13 nap alatt több mint hétszáz kilométert tesz majd meg.

Békéscsaba főterén gyülekeztek a futóközösség tagjai, akik elkísérték az első napon Tóth Lászlót. A futónagykövet elmondta, hogy nagyon várta a rajtot. Felkészült a következő tizenhárom napra, és reméli, hogy az időjárás is kegyes lesz hozzájuk. A Megyefutásnak idén már hatodik alkalommal vágott neki Tóth László, aki tizenhárom nap alatt több települést érintve futja körbe Békés megyét.

A futónagykövet elmondta, hogy a tervek szerint hárman futják majd végig a távot. Általában naponta öt és félórát fut, a legkisebb napi táv mintegy negyvenöt kilométer, a legnagyobb több mint hatvan kilométer lesz. Hozzátette, hogy számít arra, hogy minél többen csatlakoznak majd hozzá az egyes településeken.

Győzött a BRSE hazai pályán a Nyíregyháza ellen, amivel életben tartotta a döntőbe jutási esélyét a Női röplabda szuperliga rájátszásában.

Hírt kaptunk az Egyesült Államokban tanuló, válogatott magyar bajnok versenyzőnktől, Novák Natáliától, aki kemény munkával készül a nyári utánpótlás Európa bajnokságra.

„Ma volt az Egyetemi Bajnokság, ahol 1500-öt futottam. Az időeredményem 4:35.95 lett, ami a legjobb időm eddig, mióta kint vagyok”- adott hírt atlétánk.

1500 m-en 4:35.95 idővel nyerte Nati a versenyt. Ez ebben az időszakban viszonylag kiváló időeredmény- értékelte versenyzőjét edzője, Tóth Sándor.

A Idén is körbefutja a megyét Tóth László futónagykövet. A Megyefutás alkalmával útja rengeteg Békés megyei települést érint és a 13 nap alatt és több mint hétszáz kilométert tesz majd meg.

Az 6. megyefutás szervezése a célegyenesbe ért és Tóth László futónagykövet is készen áll arra, hogy nekivágjon a nagy kihívásnak. Az esemény sajtótájékoztatóján a futónagykövet, Kiss Tibor alpolgármester, Bíró Csaba bizottsági elnök és Zalai Mihály a Békés Megyei közgyűlés elnöke is kiemelte, hogy mennyire fontos a mindennapi mozgás életünkben. A Megyefutás célja is az, hogy erre hívja fel a figyelmet.

A több mint 700 kilométer megtétele alatt Tóth László nem egyedül fut, hiszen az utóbbi években rengetegen csatlakoztak hozzá hosszabb-rövidebb távokon. Sokan úgy gondolják, hogy a futás a fiatalok sportja, azonban a futónagykövet szerint ez nem így van, amit a saját történte is jól példáz.