Gregor László

Bogdán Annabella egyéni csúccsal, Baji Balázs és Márton Anita kiváló eredménnyel győzött.

Verőfényes nyári napsütésben kezdődött meg Székesfehérváron a 122. Atlétikai Magyar Bajnokság. Már az első napon örülhettünk, amikor Novák Natália 4.28,00-es új egyéni csúcsával megerősítette a helyét a Junior EB-re, s ezzel 5. lett.

A szombat slágerszámokkal volt tele, a magyar atlétika felnőtt és utánpótlás legjobbjai közül többen is rajthoz álltak. Kiemelkedve a mezőnyből, kétszer is klasszis eredményt futott az EB ezüstérmes dr.Baji Balázs, aki a 110 méteres gát döntőjét 13,29 mp idővel – az OB-k történetének eddigi legjobbjával védte meg címét.

„- Ez a futás sem volt tökéletes, de milyen jó ezt mondani egy ilyen eredmény után” – fűzte a látottakhoz edzője,ifj. Tomhauser István.

„- Számomra egy jó hangulatú, jól sikerült verseny mindig örömöt okoz.”- mondta a helyi műsorközlő kérdésére a békéscsabai bajnok.

A súlylökés női döntőjében szintén jelentős előnnyel nyerte sorozatban tizenkettedik bajnoki címét Márton Anita. A háromszor is 18 méter felett teljesítő olimpiai bronzérmes versenyzőnk

Csapatbajnoki elődöntőben kiválóan szerepeltünk Miskolcon a hétvégén.

Fantasztikus idénykezdést produkált Baji Balázs versenyzőnk 110 m gáton, szombaton bemelegítésként a 4x100-as váltónkat vitte fel az első helyre a futamában, másnap pedig 13,49-et versenyzett gáton.

A Viharsarok néven induló, Márton Anita nélkül felálló –aki Sanghajban erősítette klubunk hírnevét- csapatunk a Szegedi VSE-vel fuzionálva a 4. helyen végzett, a két klub kitűnő együttműködésének gyümölcse a mostani siker. Edzőinknek és minden versenyzőnek ezúton is gratulálunk.

Az eredmények megtalálhatóak a MASZ honlapján, de az egyéni győzteseinket itt is köszöntjük:

-          Baji Balázs                         110 m gát

-          Gregor László                    3000 m akadály

-          Bogdán Annabella             gerelyhajítás

-          Kovács Barbara                 10000 m-es gyaloglás

Vasárnap rendezték meg idén 43. alkalommal a Komarno - Komárom Nemzetközi Futóversenyt.

Az idei évben is rengetegen álltak a rajtvonalhoz a szervezők által meghirdetett 5,5 és 10 km-es távokon, köztük a Kopp Békéscsabai Atlétikai Club kiválósága Gregor László, aki így mesélt a versenyről: „Tóth Sándor Mesteredzőmet kellemes emlékek kötik a versenyhez, így nem volt kérdés hogy mi is részt veszünk a viadalon, már csak azért sem, mert ez egy rendkívül jó edzés, és felmérés a jövő hétvégi 10000 méteres Országos Bajnokságra is. Nagyszerűen sikerült a verseny, rajt után rögtön az élre álltam, és magabiztos futással az első helyen értem célba, a 10 km-es távon, 29:49-es időeredménnyel.”

Április 8-9- én ismét nemzetközi versenysorozaton bravúroskodott Gregor László, melyről így nyilatkozott Tóth Sándor mester tanítványa:

Szombaton Galántán volt a verseny. Az erőmet a vasárnapi, nagyobb versenyre tartogatva, okos futással értem be a 2. helyen, a 8,6 km-es távon.

Másnap Devin városából futottunk Pozsonyba. A népes mezőnyt egy ágyúdörrenéssel indították el a szervezők. A kenyai Maina Mwangi-val elléptünk a mezőnytől, ekkor már tudtuk hogy kettőnk közt fog eldőlni a csata. A 8.km körül lett közöttünk pár méter távolság az én javamra, így ekkor iramot  váltottam, és sikerült leszakítanom ellenfelemet. a 11,6 km távon így győztesként értem célba 35:52-es idővel.

A hétvégén két versenyen is jeleskedett Tóth Sándor mester kiváló futója.

03.31-én pénteken a boszniai Prnjavor városba rendezték meg immár 18. alkalommal a Medunarodna Ulicna Trka nevű versenyt. A pálya nehézségét a folyamatos emelkedők és lejtők váltakozása adta. A 4,5 km-es versenyen 3. helyet sikerült megszereznie a Kopp Békéscsabai AC atlétájának, Gregor Lászlónak a bosnyák Osman Junuzovic és a kenyai Maina Mwangi mögött.

Másnap Horvátországban futott újra, Eszék városában. A nagy melegben megrendezett Félmaratoni futóversenyt új pályacsúccsal, 68:58-as időeredménnyel nyerte meg.

5 legfényesebb érem Szombathelyről

Téli Dobó Országos Bajnokság és Gerelyhajító OB Bajnokság Szombathely, 2017.02.25.

Hétvégén rendezték meg a dobóatléták Téli felnőtt és serdülő, újonc Országos Bajnokságát. „ Kicsit féltettem a gyöngyszemünket, Márton Anitát a Belgrádi EB előtt a sok utazástól és más körülményektől, de amikor útközben – Anitáék Szombathelyről, mi pedig Budapestről hazafele - fölhívott beszámolni az eredményekről, úgy csengett a hangja, hogy tudtam ez a verseny nem fáradságot, hanem feltöltődést adott számára”- számolt be örömmel Tóth Sándor ügyvezető.

Csak gratulálni tudunk a dobóinknak, Eperjesi László tanítványai: Anita két aranyérméhez és Bogdán Annabella jó idénykezdésének, gerelyhajítás arany érmének. A további aranyat az újonc korosztályú, 13 éves Csizmazia Áron, Solticz Kálmán tanítványa szerezte meg diszkoszvetésben. Bízunk benne, hogy edzőnk talált egy újabb gyöngyszemet, aki folytatja a dobó szakágunk sikersorozatát majdan, későbbi Szebegyinszki (VB V. helyezett) utód lehet.

Meghódították Németországot és Szerbiát is a Kopp Békéscsabai Atlétikai Club atlétái.

Baji Balázs, 2017.02.11. - Berlin

Öt századra megközelítve az általa tartott magyar csúcsot, Baji Balázs 7,60 mp/sb eredménnyel biztosan győzött 60 gáton, a Berlinben  megrendezett ISTAF fedett pályás versenyen.

Márton Anita, 2017.02.12. - Sassnitz

18. Nemzetközi Sassnitz-i súlylökő versenyen  újra találkozott egymással a fedett pályás Európa bajnok, olimpiai harmadik Márton Anita  és a világ- és Európa bajnok német Christina Schwanitz. A két kiváló atlétanő idei harmadik egymás elleni viadalán – megismételve Düsseldorf-i győzelmét – Márton Anita ismét az első helyen végzett. A békéscsabai súlylökőnő, - ahogy arról a versenyeit szervező Babinyecz József  informálta a honlapot – 18,38 méteres, idei második legjobb eredményével előzte meg német ellenfelét/18,08 m. Márton Anita legközelebb február 18-n Birminghamben, az IAAF Word Indoor Tour sorozat befejező állomásán lép dobókörbe.

A Kopp Békéscsabai Atlétikai Club hétvégi hírei:

1. Gregor és Bogdán Szuperliga győzelmei Debrecenben Serdülő – Ifjúsági és Junior Liga győzelmek- válogatottság

A hétvégén rendezték meg Debrecenben a Kelet Kupa Atlétikai Versenyt, ami egyben Szuperliga és Korosztályos Liga sorozat állomásai voltak.

Gregor László 3000 m akadályfutásban fölényesen utasította maga mögé a mezőnyt, 8:46,68–as, élete második legjobb idejével nyert, sajnos nem volt igazi ellenfele, mert akkor jobb időre is lehetett volna képes. Erre esélye talán két hét múlva Finnországban lesz, ahol egy rangos nemzetközi versenyen indul akadályfutásban.

Bogdán Annabella gerelyhajítónk nagy versenyt vívott, 4. sorozatig vezetett, az 5.-ben Szilágyi Réka törökszentmiklósi versenyző állt jobb pozícióban, de Bella az utolsó sorozatban kiválóan koncentrált és egy métert javítva, 55,57 m-re szállt a gerely a kezéből, így megnyerte a versenyt, s szuper Liga győztes lett.

„Alig várom már, hogy versenyezzek” – mondta Baji Balázs kiválóságunk, aki most még 100-200 m –en és 4 X 100 m-en versenyez a klubjáért a hétvégi Országos Csapat Bajnokságon.

Természetesen ebben benne van az az érzés, hogy Csapat Bajnokság, ami szombat-vasárnap kerül megrendezésre egyidőben 2 helyen az országban – területileg felosztva nagy téttel bír: Debrecenben mi a Keleti csoportban versenyzünk, s a 15 csapat közül összesen a legjobb 6 csapat jut a szeptemberi országos döntőbe. ugyanilyen népes mezőny versenyez a Nyugati csoportban is.

Csapatunk a „Viharsarok” (BCSAC-SZVSE) jó eséllyel indul a döntőbe jutásért.

Minket erősít Balázson kívül több kiválóságunk is:

- Márton Anita diszkoszvetésben (azért csak ebben a számban és nem a fő számában súlylökésben, mert már vasárnap repül Sanghajba a világ legnagyobb versenysorozatának, a Diamond Leuge következő állomására.