Makra Noémi

A 2019. október 24-27-ig tartó három napos megmérettetésen, Győr városában megrendezett Mesterfokú Tornászbajnokságon,  nagyszerű eredményeket értek el kiváló tornásznőink.

Szerenkénti döntőben a 21 esztendős válogatott versenyzőnknek, Makra Noéminek gerendán az 1. helyezést, felemás korláton a 2. helyezést, illetve egyéni összetettben még a 3. helyezést is sikerült elérnie! Ezeket a nagyszerű eredményeket Noéminek egy versenysorozat folyamán sikerült elérnie, így rengetek munka és kemény edzés áll mögötte!

Továbbá büszkék vagyunk 16 esztendős tornászunkra, Szujó Hannára is, akinek ugráson a 3. helyezést, talajon a 4. helyezést, mindemellett egyéni összetettben a 6. helyezést sikerült elérnie. A lányok a 13 induló versenyzőből állhattak dobogóra!

Az év első versenyét, ezen a hétvégén rendezték meg, a kétnapos MATSZ-PROLAN Női Felnőtt Szerbajnokságot, ahol két békéscsabai versenyzőnk is a szerekhez állt.

Szabó Mónika mind a négy, míg Makra Noémi három szeren indult és olyan jól sikerültek gyakorlatai, hogy mind a háromszor felállhatott a dobogóra.

Noémi így nyilatkozott a verseny után: "Egész jól sikerült a verseny, sokkal jobban kezdtem ezt az évet mint a tavalyit. Nem teljesen vagyok elégedett magammal, de a talajnak nagyon örülök, hogy sikerült megszereznem az első helyet, itt számítottam rá a legkevésbé."

Ugrás
1. Bácskay Csenge (Postás SE) - 13.850; Edzők: Osztie Géza; Gondos-Arató Orsolya
2. Péter Sára (Postás SE) – 13.600
3. Székely Zója (Postás SE) – 13.100

A 2015-ös évben szebbnél szebb sportsikereknek örülhettünk Békéscsabán. A teljesség igénye nélkül most tekintsünk vissza a legszebb pillanatokra.

A Békéscsabai Atlétikai Club 2015-ös éve fantasztikusra sikerült. Márton Anita fedett pályás Európa-bajnokságon elért aranyérme minden idők legjobb békéscsabai atlétikai eredménye lett, és a világbajnokságok történetében sem végzett még békéscsabai atléta a legjobb 4 között. Már idén megváltotta a riói olimpiára a repülőjegyét, rajta kívül még Baji Balázs gátfutónak sikerült. Mindemellett az utánpótlás is kiemelkedően teljesített: ketten is korosztályos Európa-bajnokságon vehettek részt, s született egy ifjúsági világbajnoki 5. helyezés is Szebegyinszki Richárd révén.

Békéscsaba két alpolgármestere, Hanó Miklós és Kiss Tibor a Városházán fogadta Fóri Mártát a Torna Club Békéscsaba ügyvezetőjét.

A találkozó több szempontból is aktuális volt, hiszen ezen az alkalmon jelentették be, hogy a város 1 millió forinttal támogatja a világbajnoki résztvevő versenyzőket felvonultató egyesületet, amely október végén újra megrendezi a Mesterfokú Tornászbajnokságot.

Fóri Márta a sajtótájékoztatón elmondta, hogy a klub két reménysége, Makra Noémi és Böczögő Dorina már elutazott a kínai világversenyre, ahol már a 2016-os riói olimpiai jegyében szerepelnek a tornászok. Hozzátette, az egyesület vezetői és edzői már a négy évvel későbbi játékokra is figyelnek, ennek szellemében végzik mindennapi munkájukat.

Szerkesztő: Kovács Dávid

Operatőr: Pozojevich Miklós

Makra Noémi a nyolcadik helyen végzett az ugrás szerenkénti döntőben a tornászok szófiai Európa-bajnokságán.Ugrásban a svájci Giulia Steingruber megvédte kontinensbajnoki címét, felemás korláton a brit Rebecca Downie győzött.

A gerendán Világkupa-győztes Makra az első ugrását szépen végrehajtotta, 13.958 pontot kapott a gyakorlatra. A másodikat azonban nem sikerült az eredeti tervek szerint bemutatnia, és be kellett érnie 12.766 ponttal. Ez végül a 8. helyre volt elég.

„Makra Noémit vélhetően a dobogó zavarta meg, így a lendülete nem volt megfelelő, és egy kisebb értékű ugrást hajtott végre második ugrásként. Ez is mutatja, hogy több tapasztalatra és több versenyrutinra van szüksége. Szerettük volna, hogy több szeren is döntős legyen Noémi, végül a legkevésbé várt, az ugrásfinálé jött össze” – értékelt Draskóczy Imre, a női csapat szövetségi kapitánya.