Novák Natália

Az időjárás nem fogadta kegyeibe vasárnap a 124. Atlétikai Magyar Bajnokság indulóit, ugyanis hatalmas felhőszakadással kezdődött a bajnoki program, amelynek következtében négy számot lehetett megrendezni – ezek későbbi pótlásáról hamarosan tájékoztatjuk az érintetteket. Ami a küzdelmeket illeti, az eső és vihar elcsendesedése után természetesen ismét a „sportok királynője” került hatalomra, versenyszám versenyszámot követett. Megsüvegelendő, atlétáink helyt álltak az időjárás okozta nehezítő körülménnyel szemben is.

Az Országos Atlétikai Bajnokságon, Budapesten kettő aranyérmet és három bronzérmet szereztek versenyzőink a Kopp Békéscsabai Atlétikai Clubnak, és városunknak - nyilatkozott Tóth Sándor igazgató, a bronzérmes középtávfutók edzője.

Bronzérmeseinkről:

Hírt kaptunk az Egyesült Államokban tanuló, válogatott magyar bajnok versenyzőnktől, Novák Natáliától, aki kemény munkával készül a nyári utánpótlás Európa bajnokságra.

„Ma volt az Egyetemi Bajnokság, ahol 1500-öt futottam. Az időeredményem 4:35.95 lett, ami a legjobb időm eddig, mióta kint vagyok”- adott hírt atlétánk.

1500 m-en 4:35.95 idővel nyerte Nati a versenyt. Ez ebben az időszakban viszonylag kiváló időeredmény- értékelte versenyzőjét edzője, Tóth Sándor.

Két értékes dobogós helyezés a Junior 10km Országúti OB-n a hétvégén

Már évek óta Szombathely ad otthont a 10 km-es utcai futó Országos Bajnokságnak. A Kopp Békéscsabai Atlétikai Club versenyzői a junior korosztályban álltak rajthoz. Remek futó időjárás, kiváló körülmények és nagyon jól futható versenypálya várta az atlétáinkat. Diószegi Dávid a versenyt az első harmadában el akarta dönteni magának, sajnos a túl erős kezdés visszaütött, de így is a szép ezüstérmet szerezte meg.
Pavuk Tíra az átmeneti időszakban elfogadhatóan futott, és bronzérmes helyezést ért el.

Eredmények:

2. Diószegi Dávid 10km 33.40
3. Pavuk Tíra 10km 36.30

Remekül mutatkozott be az USA-ban Novák Natália, válogatott középtávfutónk a hétvégén

Világversenyek előtt a békéscsabai atléták

Junior Ebre indul a 40 fős magyar válogatott- közöttük 3 békéscsabai atléta 2017.07.20-23- án Grossetoban megrendezésre kerülő U20 Európa-bajnokságra kivívta 3 békéscsabai atléta is kivívta az indulási jogot.

Novák Natália 1500 m-en edzője: Tóth Sándor

Szebegyinszki Richárd diszkoszvetésben edzője: Kurucsó Péter

Pavuk Tíra 3000 m akadályfutásban edzője: Urbanikné Rosza Mria

EYOF csapatban Apáti Bence atléta i

1500 m-en áll rajthoz a Győrben megrendezésre kerülő EYOF-on Apáti Bence ifjúsági atlétánk. Bence 07.24-én és 26-én lép pályára.

Mesterhármas Germán Tibor újonc gyaloglói révén

Serdülő és Újonc Országos Bajnokság

Tatabánya, 2017.07.08.-09.

Versenyzőink az Országos Bajnokságon elért helyezéseik és eredményeik alapján meghívást kaptak a július 06-i SVK-HUN- CZE-SLO  nemzetek közötti U20 válogatott viadalra Trnavába. (SLO).

A Kopp Békéscsabai Atlétikai Club versenyzői a válogatottban az alábbi számokban erősítik a magyar csapatot: Novák Natália 1500 m-en, Pavuk Tíra 3000 m akadályfutásban, Diószegi Dávid 5000 m-en, Szebegyinszki Richárd diszkoszvetésben.

Csapatbajnoki elődöntőben kiválóan szerepeltünk Miskolcon a hétvégén.

Fantasztikus idénykezdést produkált Baji Balázs versenyzőnk 110 m gáton, szombaton bemelegítésként a 4x100-as váltónkat vitte fel az első helyre a futamában, másnap pedig 13,49-et versenyzett gáton.

A Viharsarok néven induló, Márton Anita nélkül felálló –aki Sanghajban erősítette klubunk hírnevét- csapatunk a Szegedi VSE-vel fuzionálva a 4. helyen végzett, a két klub kitűnő együttműködésének gyümölcse a mostani siker. Edzőinknek és minden versenyzőnek ezúton is gratulálunk.

Az eredmények megtalálhatóak a MASZ honlapján, de az egyéni győzteseinket itt is köszöntjük:

-          Baji Balázs                         110 m gát

-          Gregor László                    3000 m akadály

-          Bogdán Annabella             gerelyhajítás

-          Kovács Barbara                 10000 m-es gyaloglás

Az OB legnagyobb élménye mindenképp Baji Balázs futása volt, felrázva az egész csarnok közönségét. Ösztönös tapsvihar köszöntötte Balázst, aki igazi ellenfelek nélkül, egyedül repesztett óriási országos csúcsot.

E mellett azért örülhettünk a klub többi kiváló eredményének is:

Kovács Barbara olimpikon gyaloglónk nagy csatában, a végén jól taktikázva nyerte a 3000 m-es gyaloglást.

Kovács Miklós 200 m-en remekelt a számára egyáltalán nem előnyös szűk kanyarú pályán.

Novák Natália 1500 m-en 29 század másodpercre maradt le a dobogóról, junior létére a Felnőtt Bajnokságon. De számára sokkal lényegesebb lesz a jövő heti korosztályos OB.

Eredményeink:

helyezés versenyző versenyszám eredmény
országos bajnok

Baji Balázs

A zalaegerszegi viadalon 800 és 1500 méteren diadalmaskodott a fiatal tehetség.

Tóth Sándor mester és tanítványa Novák Natália ebben az évben már több sikert tud maga mögött. Egyedülálló a kiváló békéscsabai atléta eredménye, hiszen mindkét számban erős mezőnyben,de mégis nagy fölénnyel bizonyította tehetségét, szorgalmát és fejlődését.

Balszerencse az idei bajnokságon, hogy Kurucsó Péter tanítványa  Szebegyinszki Richárd, bár súlylökésben értékes dobogós helyezést ért el, a főszámában, diszkoszvetésben két érvénytelen kisérlet után egy biztonsági dobással messze elmaradt eddigi elegjobbjától.